דלגו לתוכן

ניתוח באמצעות AI של Manulife Financial (MFC)

MFC

Manulife Financial (TSX:MFC)

דירוג:
78תשואת יתר
מחיר יעד:
C$70.00(▲17.23% פוטנציאל עלייה)
פעולה:
חידוש המלצה
תאריך:
14.10.2026

הציון הכולל מונע בעיקר על ידי ביצועים פיננסיים חזקים, הכוללים רווחיות בריאה, מינוף שמרני ויצירת מזומנים חזקה, וכן על ידי אינדיקטורים טכניים תומכים, עם מחיר מעל ממוצעים נעים מרכזיים ומומנטום חיובי. גם דברי ההנהלה בשיחת הוועידה תומכים בכך, באמצעות תחזית מאושרת מחדש, מגמות חזקות של צמיחה ורווחיות, והון חזק, בעוד שהתמחור נראה הוגן ולא אטרקטיבי במיוחד, והשונות ההיסטורית ברווחים ובתזרים המזומנים נותרת הסיכון המרכזי.

iShares MSCI Canada ETF (EWC) לעומת Manulife Financial (MFC)

שווי שוק
C$100.47B
תשואת דיבידנד
3.01%
נפח מסחר ממוצע (3 חודשים)
4.75M
מכפיל רווח (P/E)
16.6
בטא (שנתי)
0.83
צמיחת הכנסות
18.31%
צמיחת רווח למניה
18.90%
מדינה
קנדה
מספר עובדים
37,000
מגזר
פיננסים
עוצמת המגזר
70
תעשייה
Insurance - Life

סקירה עסקית ומודל ההכנסות

איך החברה מרוויחה כסף

מנולייף פייננשל מייצרת את עיקר הכנסותיה באמצעות שילוב של רווחי ביטוח, הכנסות מבוססות עמלות מניהול עושר ונכסים, והכנסות מהשקעות הנובעות מהשקעת פרמיות של לקוחות ויתרות בחשבונות. 1) ביטוח (חיים, בריאות ומוצרי הגנה נלווים) - פרמיות וחיובים על פוליסות: לקוחות משלמים פרמיות עבור כיסוי ביטוח חיים ובריאות ומוצרי הגנה נלווים. מנולייף פייננשל מכירה בהכנסות וברווחים ככל שהיא מספקת כיסוי ביטוחי לאורך זמן וכאשר היא גובה חיובים הקשורים לפוליסות, לדוגמה חיובי עלות ביטוח במוצרים מסוימים. - תוצאות חיתום: הרווחיות תלויה בניסיון בפועל לעומת הנחות התמחור, כגון תמותה, תחלואה ותביעות, שיעורי ביטול פוליסות והוצאות. ניסיון תביעות טוב מהצפוי ושיעורי התמדה טובים יותר יכולים לשפר את התוצאות; ניסיון שלילי עלול להפחית את הרווחים. - מרווח והכנסות הקשורות להשקעות על התחייבויות ביטוחיות: הפרמיות המתקבלות מושקעות עד לתשלום התביעות. מנולייף פייננשל מרוויחה מרווח בין התשואה על הנכסים המושקעים לבין הסכומים הנזקפים או הנדרשים לתמיכה בהתחייבויות הפוליסה ובערבויות, בכפוף לתנאי השוק ולהערכת ההתחייבויות. - ביטוח משנה: החברה עשויה להעביר חלקים מהסיכון למבטחי משנה כדי לנהל הון וחשיפה; מהלך זה יכול להפחית תנודתיות והון נדרש, אך גם חולק חלק מהפרמיות והרווחים עם מבטחי המשנה. 2) ניהול עושר ונכסים (כולל פתרונות פרישה והצעות בסגנון קרנות נאמנות) - דמי ניהול: מנולייף פייננשל גובה עמלות שוטפות עבור ניהול נכסי לקוחות, לדוגמה קרנות נאמנות, קרנות מופרדות וקצבאות משתנות במקרים הרלוונטיים, חשבונות מנוהלים ומנדטים מוסדיים. עמלות אלה בדרך כלל גדלות בהתאם לנכסים המנוהלים או שבניהול אדמיניסטרטיבי, ומושפעות מרמות השוק ומזרימות נטו של לקוחות. - עמלות הפצה, ניהול ושירות: החברה יכולה לגבות עמלות עבור ניהול תוכניות פרישה, ניהול רישומים, ניהול דמוי משמורת ושירותי פלטפורמה נוספים הקשורים לפתרונות עושר ופרישה. - עמלות ביצועים: כאשר הדבר חל חוזית, מנולייף פייננשל עשויה לגבות עמלות תמריץ או ביצועים כאשר ביצועי ההשקעות עולים על מדדי ייחוס או רפי ביצוע מוגדרים. אם הדבר אינו חל במנדט מסוים, אין. 3) הכנסות מהשקעות ומקורות הקשורים לשוק - הכנסות מהשקעות של החשבון הכללי: מנולייף פייננשל משקיעה חלקים מהפרמיות ומההון בעיקר בניירות ערך בעלי הכנסה קבועה ובנכסים נוספים. הרווחים נובעים מריבית, דיבידנדים, ורווחים או הפסדים ממומשים ושאינם ממומשים מהשקעות, בהתאם לטיפול החשבונאי ולעיצוב המוצר. - מרווח השקעה נטו: מנוע כלכלי מרכזי הוא המרווח בין תשואות התיק לבין עלות המקורות, שיעורי הזיכוי או עלויות הערבויות הגלומות במוצרי ביטוח ובמוצרי עושר מסוימים. 4) גורמים חשובים נוספים המשפיעים על הרווחים - תמהיל מוצרים ופרופיל סיכון: מעבר לעבר מוצרי עושר ומוצרי הגנה מבוססי עמלות יכול לשנות את האיזון בין הכנסות מעמלות לבין הכנסות ממרווח ומחיתום. - שיעורי ריבית ושוקי מניות: שיעורי הריבית משפיעים על תשואות ההשקעה ועל ההערכה והעלות של ערבויות ושל התחייבויות ארוכות טווח; שוקי המניות משפיעים על הנכסים המנוהלים ועל הכנסות מעמלות. - מטבע חוץ: מאחר שמנולייף פייננשל פועלת בקנדה, בארה"ב ובאסיה, הרווחים המדווחים עשויים להיות מושפעים מתנועות במטבעות. - קשרי הפצה: רווחי מנולייף פייננשל נתמכים בהפצה באמצעות צדדים שלישיים, לדוגמה ברוקרים ויועצים עצמאיים, הסדרי ביטוח בנקאי והסדרי זיקה, וערוצי מעסיקים וקבוצות, אשר מניעים מכירות ונכסים. שמות שותפויות ספציפיים: אין.

סקירת הדוחות הכספיים

סיכום

מנולייף פייננשל מציגה פרופיל פיננסי כולל יציב: מגמת שיפור בהכנסות עד 12 החודשים האחרונים, רווחיות ותשואות בריאות בדרך כלל, ומינוף מאזני ברמה ניתנת לניהול. איתות הסיכון המרכזי הוא השונות ברווחים ובתזרימי המזומנים, שבאה לידי ביטוי בעיקר בשנת 2022, ויכולה להופיע מחדש עם תנודות מונעות שוק האופייניות למבטחות חיים. בסך הכול, הנתונים הבסיסיים נראים טובים, אך התנודתיות ההיסטורית משאירה את הציונים מתחת לרמה הגבוהה ביותר.

פירוט12 החודשים האחרוניםדצמבר 2025דצמבר 2024דצמבר 2023דצמבר 2022דצמבר 2021
דוח רווח והפסד
סך ההכנסות57.90B53.01B45.58B42.31B23.62B59.84B
רווח גולמי21.19B13.53B15.11B13.68B1.00B25.27B
EBITDA8.60B6.80B7.26B6.59B-3.56B9.67B
רווח נקי6.73B5.78B5.63B5.46B-2.10B6.66B
מאזן
סך הנכסים1.09T1.03T978.82B875.57B848.94B917.64B
מזומנים, שווי מזומנים והשקעות לטווח קצר37.92B36.33B25.79B20.34B19.15B22.59B
סך החוב14.13B14.68B14.16B12.74B12.36B11.86B
סך ההתחייבויות1.04T972.95B925.86B826.85B792.56B858.77B
הון בעלי המניות53.26B50.96B51.54B47.30B46.80B58.41B
תזרים מזומנים
תזרים מזומנים חופשי30.76B32.11B26.49B20.42B16.63B23.16B
תזרים מזומנים מפעילות שוטפת30.76B32.11B26.49B20.42B16.63B23.16B
תזרים מזומנים מפעילות השקעה-27.08B-28.37B-18.46B-13.72B-18.40B-24.44B
תזרים מזומנים מפעילות מימון-889.00M-2.05B-4.17B-5.04B-1.83B-2.05B

השוואת מתחרים

דירוג כולל

מגזר (68)
MFCMFC
78תשואת יתר
SLFSLF
74תשואת יתר
GWOGWO
74תשואת יתר
IFCIFC
73תשואת יתר
POWPOW
73תשואת יתר
FFHFFH
72תשואת יתר
תשואת חסרתשואת יתר

מדדים פיננסיים

חברהדירוג כוללשווי שוקמכפיל רווח (P/E)ROEתשואת דיבידנדצמיחת הכנסותצמיחת רווח למניה
Manulife Financial78תשואת יתרC$100.47B16.5912.98%3.01%18.31%18.90%
Sun Life Financial74תשואת יתרC$61.06B18.6913.89%3.17%-0.59%5.22%
Great-West Lifeco74תשואת יתרC$79.29B18.3615.48%2.77%4.29%21.91%
Intact Financial Corporation73תשואת יתרC$42.73B13.6115.73%1.91%3.25%38.09%
Power Corp of Canada73תשואת יתרC$55.54B22.0010.91%2.76%9.74%-3.94%
Fairfax Financial Holdings72תשואת יתרC$50.37B7.5916.94%0.90%-1.15%1.30%
*מגזר68ניטרלי$18.00B11.429.92%3.81%9.73%1.22%

השוואת ביצועים

חברהמחירשינוי% שינוי
61.5618.7443.75%
110.8327.9433.71%
2,287.96-139.18-5.73%
89.5833.3059.18%
245.31-18.55-7.03%
90.4230.1850.09%

מילון מונחים

קנייה

מניה המדורגת כ"קנייה" צפויה להציג ביצועים טובים יותר מהשוק הכללי או ממדד ייחוס מסוים בטווח הקצר עד הבינוני. דירוג זה מצביע על כך שהמניה עשויה להניב תשואות גבוהות יותר בהשוואה למניות אחרות באותו מגזר או למדד השוק.

הערה: אין באמור משום ייעוץ השקעות; מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי לפני קבלת החלטות השקעה.

החזקה

מניה המדורגת כ"החזקה" צפויה להציג ביצועים דומים לשוק הכללי או למדד ייחוס מסוים. דירוג זה מצביע על כך שהמניה אינה נחשבת לאטרקטיבית במיוחד להשקעה, אך גם אינה נתפסת כבלתי אטרקטיבית במיוחד.

הערה: אין באמור משום ייעוץ השקעות; מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי לפני קבלת החלטות השקעה.

מכירה

מניה המדורגת כ"מכירה" צפויה להציג ביצועים חלשים יותר מהשוק הכללי או ממדד ייחוס מסוים בטווח הקצר עד הבינוני. דירוג זה מצביע על כך שהמניה עשויה להניב תשואות נמוכות יותר בהשוואה למניות אחרות באותו מגזר או למדד השוק.

הערה: אין באמור משום ייעוץ השקעות; מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי לפני קבלת החלטות השקעה.

כתב ויתור

דוח מניה זה של אנליסט AI נוצר באופן אוטומטי על ידי מערכות הבינה המלאכותית שלנו, תוך שימוש באלגוריתמים מתקדמים ובנתונים פיננסיים, טכניים ונתוני שוק הזמינים לציבור. אף שהמידע המוצג נועד להיות מדויק ובעל ערך, הוא מיועד למטרות מידע בלבד ואין לראות בו ייעוץ פיננסי. תוכן שנוצר על ידי מערכת בינה מלאכותית (AI) עשוי לכלול אי־דיוקים ו/או שגיאות.

השקעה במניות כרוכה מטבעה בסיכונים, וביצועי עבר אינם מעידים בהכרח על תוצאות עתידיות. דוח זה אינו מביא בחשבון את נסיבותיך הפיננסיות האישיות, מטרותיך או סובלנותך לסיכון. יש לבצע מחקר עצמאי או להתייעץ עם יועץ פיננסי מוסמך לפני קבלת החלטות השקעה. הניתוחים וההמלצות המוצגים בדוח מבוססים על נתונים היסטוריים ועדכניים, וייתכן שאינם משקפים באופן מלא תנאי שוק עתידיים או התפתחויות בלתי צפויות.

לא יוצרי הדוח ולא הגופים הקשורים אליהם מתחייבים לדיוק, לשלמות או לאמינות המידע המוצג. השימוש בדוח נעשה לפי שיקול דעתכם ועל אחריותכם בלבד.

תאריך הניתוח: 14 באוקטובר 2026